نیاز به انرژی الکتریکی در جامعه کنونی با توجه به انواع مصارف (خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی) نیازی روزافزون می‌­باشد که این نیاز دارای رشدی سالیانه حدود 7% بطور متوسط در کشور ایران است.  جهت تأمین انرژی نقاط مصرف میبایست انرژی الکتریکی در نیروگاه‌ها تولید و توسط خطوط انتقال و فوق توزیع و در نهایت توزیع به نقاط مصرف رسانده شود. اما اگر جهت تأمین بخشی از بار شبکه بتوانیم انرژی الکتریکی را در محل مصرف تولید کنيم، می‌توانیم صرفه جویی قابل توجهی را در بخش تولید، انتقال و فوق توزیع شاهد باشیم. به همین جهت روند فعلي دنيا به سمت افزايش رشد توليد پراكنده در مقايسه با كاهش رشد نيروگاه‌هاي بزرگ مي‌باشد، چنانچه 25 الي 30 درصد سرمايه‌گذاري‌هاي جديد نيروگاهي در توليد پراكنده اتفاق افتاده است. با توجه به راندمان پايين و عمر بالاي نيروگاه‌هاي بزرگ موجود، گرفتن سهم از توليد اين نيروگاه‌ها قابل تصور خواهد بود. كمااینكه در برخي از كشورهاي اروپايي، سهم توليد پراكنده به بالاتر از 60 درصد رسيده است
 
در همین راستا شرکت سروش نیرو افزا درصدد است تا با احداث و راه اندازی نیروگاه‌های مقیاس کوچک در مناطق نیازمند بتواند در گسترش و تقویت شبکه برق سهیم باشد. با توجه به  هزینه بالای انتقال قدرت از نیروگاه‌ها که عمدتا در مناطقی دور از نقاط مصرف واقع شده‌اند، امروزه توصیه می­‌شود با احداث نیروگاه های مقیاس کوچک در محل مصرف، از هزینه‌های سرمايه‌گذاري جهت انتقال نیرو و همچنین تلفات آن در مسیر انتقال و شبکه توزیع و  فوق توزیع بالادست کاسته شود.
در این پروژه قصد بر آن است تا با استفاده از مولدهای گازسوز، علاوه بر تولید برق با راندمانی بالاتر از راندمان متوسط نیروگاه های کشور (که در حال حاضر حدود 5/37 % می‌باشد) ، با تولید همزمان حرارت (به صورت آبگرم و بخار) راندمان مؤثر را تا 65% برسانیم و علاوه بر تأمین برق با کیفیت بسیار مناسب از لحاظ سطح ولتاژ و و فرکانس، حرارت مورد نیاز صنایع موجود در شهرک صنعتی را با صرفه اقتصادی بسیار مناسب برای واحدهای تولیدی شهرک تأمین نماییم تا علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی توسط نیروگاه و صنایع بهره‌مند، ضمن کاهش آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از آن، کاهش هزینه‌های کالاهای تولیدی صنایع و همچنین افزایش قدرت رقابت پذیری کالاهای صنایع ایرانی در بازارهای جهانی، گامی مثبت در جهت اعتلای صنعت کشور و بهبود شبکه برق ایران عزیزمان برداریم. (ان‌شاءا..)